Çözümler / Yalın Üretim

Yalın Üretim

Yalın Üretim

Basitçe; yalın, daha az kaynakla
müşteriler için
daha fazla değer

Temel fikir, israfı en aza indirirken müşteri değerini en üst düzeye çıkarmaktır . Basitçe, yalın, daha az kaynakla müşteriler için daha fazla değer yaratmak anlamına gelir.

Yalın bir kuruluş, müşteri değerini anlar ve sürekli olarak artırmak için temel süreçlerine odaklanır. Nihai hedef, sıfır atık içeren mükemmel bir değer yaratma süreciyle müşteriye mükemmel değer sağlamaktır.

Bunu başarmak için, yalın düşünme, yönetimin odağını ayrı teknolojileri, varlıkları ve dikey departmanları optimize etmekten, teknolojiler, varlıklar ve departmanlar arasında yatay olarak müşterilere akan tüm değer akışları boyunca ürün ve hizmet akışını optimize etmeye kadar değiştirir.

İsrafı izole noktalar yerine tüm değer akışları boyunca ortadan kaldırmak, geleneksel iş sistemlerine kıyasla çok daha az maliyetle ve çok daha az kusurla ürün ve hizmetleri yapmak için daha az insan çabası, daha az alan, daha az sermaye ve daha az zaman gerektiren süreçler yaratır. . Şirketler, değişen müşteri isteklerine yüksek çeşitlilik, yüksek kalite, düşük maliyet ve çok hızlı üretim süreleri ile cevap verebilmektedir. Ayrıca, bilgi yönetimi çok daha basit ve daha doğru hale gelir.

“Kaynak: Lean Enterprise Institute www.lean.org